Bezduszne linie lotnicze

Natknąłem się ostatnio, na dość ciekawy artykuł. Ten tekst będzie kontrowersyjny i bardzo możliwe, że się ze mną nie zgodzisz. Na szczęście ten blog nie powstał, abyś się ze mną we wszystkim zgadzał.

Trochę historii 

Najpierw wróćmy do czasów przeszłych. 20,30,40 lat temu w samolotach, miejsca na nogi było dużo więcej, fotele były dużo szersze, a społeczeństwo było dużo chudsze. W celu zwiększenia zysków, zaczęto zmieniać układ samolotu.

Fotele coraz mniejsze

Przerwa między rzędami, stawała się coraz mniejsza, a szerokość foteli węższa. Wszystko, aby dodać dodatkowe rzędy i liczbę foteli. W wiadomym celu, zwiększenia zysków. Z jednej strony dobre podejście, niestety każdy wie, że zwiększanie zysków przez obniżenie standardu jest najgorszym wyjściem

Do czasu

Nie było tak źle, zyski szły do góry, pasażerowie tylko trochę się denerwowali. Wszystko bez większy ofiar. Było kilka zdarzeń przełomowych, które wszystko zmieniły. Jednym, była katastrofa lotnicza, w której zginęli wszyscy pasażerowie z powodu przeciążenia samolotu. Okazało się, że średnia waga pasażerów drastycznie wzrosła i samolot zahaczył o hangar, podczas startowania.

Jest lepsza historia 

Jeden z pasażerów, został wyproszony z samolotu ponieważ ważył za dużo. Dlaczego został wyproszony? Nie mieścił się w fotelu, osoby siedzącego obok niego, nie miały miejsca. Załoga wyprosiła pasażera. Rozpętała się wielka afera w mediach społecznościowych. Wiele osób zaczął wypowiadać się na ten temat, jako skandal i uwłaczające zachowanie. Takiej sytuacji nie powinno być – mówili.

Po tej sytuacji

Linie lotnicze, zaczęły się zabezpieczać. Ponieważ fotele były mniejsze niż kiedyś, a pasażerowi więksi, linie lotnicze wprowadziły zasadę. Jeśli ktoś jest za duży, musi wykupić dwa miejsca siedzące. Tak, aby się zmieścił i nikomu nie przeszkadzał. To swoją drogą też wywołało skandal, jak ktoś ma kupić dwa miejsca siedzące?? To oburzające. Ponieważ, mam bardzo dużo do powiedzenia na ten temat, moją opinie przeczytasz jutro. W części drugiej tego tekstu.

A ty biegnący za marzeniami, gdzie byś poleciał?

Dojechany

Coś o mnie.. Hm.. Bloger,  Youtube’r, coraz mniej przejmujący się opinią innych, goniący za marzeniami szczęśliwy chłopak. O czym jest mój blog i kanał na youtubie? W zależności od mojego nastroju, który jest dużą zmienną w tym równaniu. Raz lubię ciężko pracować, a raz wyluzować się i obijać przez cały dzień, patrząc w sufit i myślec o innym świecie. Jednego dnia lubię horrory, po których strach iść kinowym korytarzem, innego zaś wolę komedie, na których będę się beztrosko śmiał, jak kilkuletni chłopczyk. Innymi dniami  spędzam dnie na oglądaniu batmana albo supermana. Zobaczycie tu recenzje takich aut, które dużo palą, a ich silniki zapewniają niesamowite emocje, innego dnia będę prezentował małe autka, które mało palą i bardziej są dedykowane kobietom. Robię to na co mam ochotę i kiedy mam na to ochotę, na pewno moje teksty nie będą obiektywne. To mogę wam obiecać w ciemno. Bo ten blog będzie taki jaki Ja jestem, a nie jestem i nigdy nie byłem obiektywny. Zawsze taki sam, wyznający te same wartości i trzymający się tych samych zasad. Uważam takie zachowanie za strasznie nudne, a na pewno nie rozwijające, przynajmniej dla mnie jest. Mój blog przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy nie potrafią podjąć prostej decyzji - zawsze doszukując się drugiego dna.

Zobacz również

Dołącz do dyskusji