Twój Vincent

Bajka? Czy najlepsze doznania podczas seansu w kinie? Dziś o filmie, którego powstanie trwało kilka lat. Nad obrazami do filmu pracowało ponad 100 artystów. Film powstał w Polsce i Wielkiej Brytanii. „Twój Vincent” jest pierwszym na świecie animowanym filmem pełnometrażowym, który powstał dzięki ręcznie malowanym płótnom. Każda klatka filmu jest osobnym obrazem, tych obrazów w filmie jest aż 65 000!!!

 

Historia śmierci Vincenta Van Gogha. Armand syn Listonosza, zostaje obdarzony misją dostarczenia listu, którego nadawcą jest Vincent Van Gogha. Historia jest owiana tajemniczym samobójstwem słynnego malarza. List jest ostatnią wiadomością jaką Vincent przesyła swojemu bratu przed śmiercią. Armand udaje się w podróż, podczas której odkrywa nowe informacje na temat „samobójstwa” malarza.

 

Ponieważ w życiu nie ma przypadków, pewnego dnia miałem koło 10 rano trochę czasu, w kinie leciał akurat „Twój Vincent”, na którego się udałem. Film ten mogę śmiało powiedzieć dostarczył mi najwięcej doznań, jakie miałem podczas seansu w kinie. Dla jasności powiem że w 2016 roku byłem na 72 filmach, więc mam tu duży zasób doświadczenia.

 

Żaden film 3D w IMAX’ie nie może się równać z obrazami, które są pokazane w tym dziele. Kolejną rzeczą jest fabuła, bohater cały czas trafia na nowe poszlaki, prowadzące do nie oczywistego dla wszystkich samobójstwa. Kiedy jest już blisko oczywistej prawdy, następuje przełom i wszystko co widz wnioskował okazuje się tylko nieistotnym faktem. Film jest połączeniem niesamowitego kryminału z obrazami przedstawionymi w filmie. Widz siedząc w kinie czuje się jak małe dziecko będące pierwszy raz na filmie 3D. Zupełnie nowe doznanie do którego ciężko jest się przyzwyczaić, sprawie że film upływa szybciej niż byśmy chcieli.

 

„Twój Vincent” jest jednym z najlepszych filmów jakie widziałem. Jeśli chodzi o fabułę, mieści się w pierwszej piątce filmów. Film jak najbardziej polecam wszystkim. Idealny dla dorosłych i dzieci, dla tych co chcą miło spędzić czas, oraz dla tych szukających głębszego przesłania.

 

A ty biegnący za marzeniami, kiedy ostatni raz czułeś się jak dziecko?

 

Dojechany

Coś o mnie.. Hm.. Bloger,  Youtube’r, coraz mniej przejmujący się opinią innych, goniący za marzeniami szczęśliwy chłopak. O czym jest mój blog i kanał na youtubie? W zależności od mojego nastroju, który jest dużą zmienną w tym równaniu. Raz lubię ciężko pracować, a raz wyluzować się i obijać przez cały dzień, patrząc w sufit i myślec o innym świecie. Jednego dnia lubię horrory, po których strach iść kinowym korytarzem, innego zaś wolę komedie, na których będę się beztrosko śmiał, jak kilkuletni chłopczyk. Innymi dniami  spędzam dnie na oglądaniu batmana albo supermana. Zobaczycie tu recenzje takich aut, które dużo palą, a ich silniki zapewniają niesamowite emocje, innego dnia będę prezentował małe autka, które mało palą i bardziej są dedykowane kobietom. Robię to na co mam ochotę i kiedy mam na to ochotę, na pewno moje teksty nie będą obiektywne. To mogę wam obiecać w ciemno. Bo ten blog będzie taki jaki Ja jestem, a nie jestem i nigdy nie byłem obiektywny. Zawsze taki sam, wyznający te same wartości i trzymający się tych samych zasad. Uważam takie zachowanie za strasznie nudne, a na pewno nie rozwijające, przynajmniej dla mnie jest. Mój blog przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy nie potrafią podjąć prostej decyzji - zawsze doszukując się drugiego dna.

Zobacz również

Dołącz do dyskusji