Top Ten filmów 2016, właściwie nie Top Ten ale Top Twelve. W tym tekście podsumuje rok 2016 pod względem filmów. Kolejność jest tu przypadkowa z wyjątkiem numeru jeden. Opisałem w kilku słowach, co myśle o tych filmach. Jeśli czujesz niedosyt, większość filmów opisałem na swoim blogu, w tekście będą odnośniki, możesz sobie kliknąć i przeczytać pełną recenzję. A tych których nie opisałem? Znajdź recenzję i sam przeczytaj albo obejrzyj, nie bądź leniem. Oddychać też mam za ciebie?

Przełęcz ocalonych

Zrzut ekranu 2017-04-20 o 17.40.04

 

Jeden z lepszych filmów jakie widziałem w życiu. Nic dodać nic ująć. Honor, upór oraz odwaga. Wiara w swoje wartości pomimo przeciwności losu.

Batman vs Superman

Zrzut ekranu 2017-04-19 o 19.20.03

Początek historii ligi sprawiedliwych. Wiele osób krytykowało Ben’a Affleck’a w roli batman, mnie film się podobał i w roli batmana był jak najbardziej na miejscu.

Suicide Squad

Zrzut ekranu 2017-04-19 o 19.23.29

Jeden z lepszych filmów jakie widziałem w życiu pod względem doboru i znaczenia muzyki w filmie. Świetna kawałki, które stały się przebojami na całym świecie. Historia powiązania z serią Batmana i Supermana.

Księgowy

Zrzut ekranu 2017-04-19 o 19.20.48

Trzeci film na liście z Benem Affleck’iem, nie byłem w kinie, potem żałowałem. Ciekawa fabuła i kontekst braterskiej miłości.

Dlaczego on?

Zrzut ekranu 2017-04-19 o 19.29.04

Bardzo dobra komedia, momentami zwijałem się ze śmiechu. Daje też do myślenia.

Łotr 1

lotr

W sumie poszedłem żeby pójść. Film w ciekawy sposób uzupełnia fabułę Gwiezdnych Wojen. Film ma jedno z lepszych zakończeń w historii kina.

Dr strange

dr strange

Tym razem Marvel. Ciekawy film, pokazujący jak ambicja może czasem nas zgubić oraz jaki potencjał ma każdy z nas.

Capitan Ameryka: Wojna bohaterów

caiptan

Oprócz spider-man’a, który mi się nie podoba, Wojna bohaterów porusza ciekawy konflikt prawa i moralności. Dodatkowo film jest przesiąknięty scenami walki.

X-Men: Apocalypse

xmen

Bardzo duża ilość superbohaterów i akcji. W ciekawy sposób przedstawiony jest magneto i zmiana człowieka po utracie ukochanej, sceny kręcone niby w Polsce nie były kręcone z Polakami. Jean w końcu użyła swoich mocy w pełni i miała poświatę feniksa.

PitBull – oba

Zrzut ekranu 2017-04-19 o 19.30.58

Dobra polska produkcja, nie ma co pisać trzeba obejrzeć. Polskie realia przedstawione z dużą dawką humoru.

Dziewczyna z pociągu

pociag

Psychologiczny, niesamowity. Daje dużo do myślenia. Film o tym jak można psychicznie zniszczyć osobę i jak łatwo zatracić własną tożsamość.

To tyle w dzisiejszym Top Ten. Jakie są twoje top ten 2016 roku?

A ty biegnący za marzeniami, polubiłeś już mój Fanpage?

Dojechany