Wszystko zaczęło się od filmu „Szybcy i Wściekli”. Dziś czytasz recenzję ósmej części szybkich i wściekłych. W filmie występują bardzo znani aktorzy, biorący udział w poprzednich częściach. Miałem szczęście urodzić się w odpowiednim momencie, aby rosnąć na tych filmach.

Oczywiście, każda część różniła się od poprzedniej, nie chodzi tu o fabułę. Bardziej mam na myśli dynamikę akcji, humor oraz zupełnie inny poziom efektów specjalnych. Na przestrzeni lat fabuła zaczęła odchodzić od wyścigów ulicznych samych w sobie. Jest to zrozumiałe, nie da się nakręcić ośmiu tak kasowych części, bez żadnych urozmaiceń.

W kolejnych częściach 

Film był bardziej o rodzinie, życiu i miłości. Auta były dodatkiem i uzupełnieniem. Moją ulubioną częścią jest oczywiście „szybcy i wściekli” i „szybcy i wściekli 5”. Pierwszą uważam po prostu za najlepszą. Piąta część jest na drugim miejscu, bo kradną 100 milionów dolarów.

Długi wstęp

Piękny wstęp zrobiłem. Jestem z siebie dumny.

Nowa część – te same wartości

Ósma część ma w sobie te same wartości: rodzina, miłość i auta(nie wartość). Jak w zwiastunie jest nam pokazane: Dom, ten dla którego wyżej wymieniowe wartości są najważniejsze – odwraca się od swojej rodziny. Każdy kto widział, przynajmniej jedną część z udziałem Vin Diesel’s wie, że ktoś go musi szantażować. Tak oczywiście, też jest.

Nie będę opowiadać fabuły, bo to najlepiej przedstawia zwiastun, a ta recenzja była by za długa. Moje odczucia z tego filmu. Bardzo duża dawka humoru jakiej się nie spodziewałem. Sama końcówka polegała na zestawieniu: Tragiczna scena – śmieszna scena -tragiczna scena – śmieszna scena. Wybuchy, wyścigi, bardzo przemyślana, fabuła i wszystkie wątki które są niesamowicie ze sobą połączone.

Dla osoby

Lubiącej akcje i tylko akcje, ten film może być rozczarowaniem. Mamy tu zupełnie nową odsłonę szybkich i wściekły, jakiej jeszcze nie było wcześniej. Mnie ten film podobał się tak bardzo, że pójdę na niego jeszcze raz. Z jednej strony dla mnie było trochę za dużo komedii, pod koniec. Film skłania do przemyśleń oraz pokazuje, to co najważniejsze w życiu – rodzina. Jak najbardziej film polecam wszystkim, nawet tym którzy nie oglądali poprzednich części.

A ty biegnący za marzeniami, cenisz rodzine?

Dojechany

Top Ten
Next Post

Author Dojechany

More posts by Dojechany

Leave a Reply