Uważasz, że jesteś wyjątkowy? Tak na poważnie, jesteś stworzony do wielkich rzeczy? Jesteś w stanie zarabiać dużo pieniędzy, być szczęśliwy i zwiedzać świat?

To bardzo przykre

Większość Polaków odpowie – nie. Tak na prawdę, nie wiem z jakiego powodu, tak bardzo w siebie wątpimy. Może jest, to spowodowane naszym wychowaniem, kulturą, podejściem. Sam do końca tego nie rozumiem. Przecież nie wszyscy na świecie mają takie podejście. Polak może zarabiać, żyć na wysokim poziomie, a i tak narzeka na rząd, policje i szefa. Czemu tak często narzekamy?

W Ameryce

Tracisz prace, żona cie zdradza, bank zabiera ci dom, na pytanie znajomego jak tam? Odpowiadasz – świetnie. Przecież w Ameryce, ludzie też mają depresje, problemy i choroby. Za oceanem, ludzie też umierają z powodu otyłości i złego trybu życia. Dlaczego jest taka różnica między nami? U nich jest zawsze wszystko świetnie, a u nas nie.

Patrząc wstecz

Mamy być z czego dumni. Przez lata znaczyliśmy bardzo wiele w europie, walczyliśmy w wojnach. Nigdy się nie poddawaliśmy, nawet jak inne kraje nie dawały nam już szans. Przegrywaliśmy bitwy, po czym się podnosiliśmy. Francuzi, Amerykanie dawno temu by się już poddali.

Tylko trzy dni 

Rzucam ci wyzwanie. Przez najbliższe trzy dni, nie wypowiadaj żadnych negatywnych słów. Jeśli uważasz, że jest do dupy, a ktoś się spyta jak jest? Powiedz – Jest ok. Tylko na prawdę w to uwierz, nie mów jest ok z miną przybitego psa, tylko z uśmiechem. Przez trzy dni, jak będziesz myśleć o tym, że jest do dupy, pomyśl ale przynajmniej jestem zdrowy (albo coś innego pozytywnego). Spróbuj przez te trzy dni, tylko trzy dni, mówić/myśleć same pozytywne rzeczy. Sam zobaczysz jak zaczniesz się czuć. Jutro wrzucę tekst, który pomoże ci w tym wyzwaniu. Pamiętaj też, że to wyzwanie ci pomoże, ale też jak nienawidzisz swojej pracy, to przemyśl czy warto dalej ją robić i koniecznie przeczytaj ten tekst.

A ty biegnący za marzeniami, podejmiesz wyzwanie?

Dojechany