The Circle – głównymi bohaterami tego filmu są Emma Watson (Hermiona Granger z Harrego Potter’a) i Tom Hanks (Kod da Vinci, Skarbonka, Kapitan Philips). Film opowiada o młodej dziewczynie Mae (Emma Watson), która próbuje przetrwać – pracując dla jakiejś firmy usługowej.

Nagle zdarza się cud i dostaje pracę w „Kręgu”. Będzie zajmować się tym samym co do tej pory, czyli pracą z klientem ale w poważnej firmie. Mae ma chorego Tate, Pracuje najciężej od poniedziałku do piątku, dla kręgu jest to za mało. Nie zmuszają jej ale wszyscy pracownicy, przychodzą też w weekendy na zajęcia typu: joga, pikniki i aktywności grupowe. Tu moje wtrącenie, fajna firma z jednej strony ale bliskość tych wszystkich osób, oraz fakt że firma zamknięta jest w kręgu. Trochę Leci mnie tu sektą….

Zrzut ekranu 2017-05-30 o 15.57.56Wszystko układa się świetnie, nasza główna bohaterka z dnia na dzień jest coraz lepsza, jej tata zostaje leczony dzięki ubezpieczeniu córki. Wtedy na jednej konferencji Eamon (Tom Hanks), przedstawia nowy produkt, jakim jest kamera nadająca na żywo oraz przetwarzająca wszystkie informacje w wielkości m&m’sa(taki cukierek). Jest to o tyle dobre, że od teraz widzimy wszystkie zachowania ludzi na ziemi, jesteśmy wstanie znaleźć każdego potencjalnego terrorystę i temu zapobiec.

Zrzut ekranu 2017-05-30 o 16.00.40

Skracając, Mea zaczyna nosić kamerę non stop ze sobą i pokazuje cały swój dzień. Takie Daily, tylko że pokazuje dosłownie wszystko. Im głębiej w to idzie tym bardziej utwierdza się w tym, że powinna pokazywać jeszcze więcej. Aż dochodzi do wypadku w którym ginie jej przyjaciel, przez całe to zainteresowanie życiem naszej bohaterki. Wtedy Mea uważa, że każdy powinien mieć taką kamerę i być objęty nadzorem.

Film oczywiście jest dłuższy. Nie chce się rozpisywać. A i tak już dużo za dużo napisałem. Fabuła moim zdaniem jest świetna. Ciekawe jest wplecione wątek, pokazujący dzisiejsze realia i social media – YouTube, Instagram, Snapchat.

Ja przynajmniej tak to odebrałem, jeśli było to zamiarem twórców, to wykonali naprawdę dobrą robotę tworząc scenariusz do tego filmu. Film jako film jest świetny. Można zobaczyć jak czasem w pędzie życia zatracamy się we wszystkim, w naszych problemach i codzienności. Nie mając momentu dla siebie tracimy to co czyni nas ludźmi – naszą wolność i czas spędzony z rodziną. Film jak najbardziej Polecam wszystkim.

A ty goniący za marzeniami, poświęcasz czas bliskim?

Dojechany

o HEJCIE
Next Post

Author Dojechany

More posts by Dojechany

Leave a Reply