Krąg

The Circle – głównymi bohaterami tego filmu są Emma Watson (Hermiona Granger z Harrego Potter’a) i Tom Hanks (Kod da Vinci, Skarbonka, Kapitan Philips). Film opowiada o młodej dziewczynie Mae (Emma Watson), która próbuje przetrwać – pracując dla jakiejś firmy usługowej.

Nagle zdarza się cud i dostaje pracę w „Kręgu”. Będzie zajmować się tym samym co do tej pory, czyli pracą z klientem ale w poważnej firmie. Mae ma chorego Tate, Pracuje najciężej od poniedziałku do piątku, dla kręgu jest to za mało. Nie zmuszają jej ale wszyscy pracownicy, przychodzą też w weekendy na zajęcia typu: joga, pikniki i aktywności grupowe. Tu moje wtrącenie, fajna firma z jednej strony ale bliskość tych wszystkich osób, oraz fakt że firma zamknięta jest w kręgu. Trochę Leci mnie tu sektą….

Zrzut ekranu 2017-05-30 o 15.57.56Wszystko układa się świetnie, nasza główna bohaterka z dnia na dzień jest coraz lepsza, jej tata zostaje leczony dzięki ubezpieczeniu córki. Wtedy na jednej konferencji Eamon (Tom Hanks), przedstawia nowy produkt, jakim jest kamera nadająca na żywo oraz przetwarzająca wszystkie informacje w wielkości m&m’sa(taki cukierek). Jest to o tyle dobre, że od teraz widzimy wszystkie zachowania ludzi na ziemi, jesteśmy wstanie znaleźć każdego potencjalnego terrorystę i temu zapobiec.

Zrzut ekranu 2017-05-30 o 16.00.40

Skracając, Mea zaczyna nosić kamerę non stop ze sobą i pokazuje cały swój dzień. Takie Daily, tylko że pokazuje dosłownie wszystko. Im głębiej w to idzie tym bardziej utwierdza się w tym, że powinna pokazywać jeszcze więcej. Aż dochodzi do wypadku w którym ginie jej przyjaciel, przez całe to zainteresowanie życiem naszej bohaterki. Wtedy Mea uważa, że każdy powinien mieć taką kamerę i być objęty nadzorem.

Film oczywiście jest dłuższy. Nie chce się rozpisywać. A i tak już dużo za dużo napisałem. Fabuła moim zdaniem jest świetna. Ciekawe jest wplecione wątek, pokazujący dzisiejsze realia i social media – YouTube, Instagram, Snapchat.

Ja przynajmniej tak to odebrałem, jeśli było to zamiarem twórców, to wykonali naprawdę dobrą robotę tworząc scenariusz do tego filmu. Film jako film jest świetny. Można zobaczyć jak czasem w pędzie życia zatracamy się we wszystkim, w naszych problemach i codzienności. Nie mając momentu dla siebie tracimy to co czyni nas ludźmi – naszą wolność i czas spędzony z rodziną. Film jak najbardziej Polecam wszystkim.

A ty goniący za marzeniami, poświęcasz czas bliskim?

Dojechany

Coś o mnie.. Hm.. Bloger,  Youtube’r, coraz mniej przejmujący się opinią innych, goniący za marzeniami szczęśliwy chłopak. O czym jest mój blog i kanał na youtubie? W zależności od mojego nastroju, który jest dużą zmienną w tym równaniu. Raz lubię ciężko pracować, a raz wyluzować się i obijać przez cały dzień, patrząc w sufit i myślec o innym świecie. Jednego dnia lubię horrory, po których strach iść kinowym korytarzem, innego zaś wolę komedie, na których będę się beztrosko śmiał, jak kilkuletni chłopczyk. Innymi dniami  spędzam dnie na oglądaniu batmana albo supermana. Zobaczycie tu recenzje takich aut, które dużo palą, a ich silniki zapewniają niesamowite emocje, innego dnia będę prezentował małe autka, które mało palą i bardziej są dedykowane kobietom. Robię to na co mam ochotę i kiedy mam na to ochotę, na pewno moje teksty nie będą obiektywne. To mogę wam obiecać w ciemno. Bo ten blog będzie taki jaki Ja jestem, a nie jestem i nigdy nie byłem obiektywny. Zawsze taki sam, wyznający te same wartości i trzymający się tych samych zasad. Uważam takie zachowanie za strasznie nudne, a na pewno nie rozwijające, przynajmniej dla mnie jest. Mój blog przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy nie potrafią podjąć prostej decyzji - zawsze doszukując się drugiego dna.

Zobacz również

Dołącz do dyskusji