„Dorośli mają zawsze racje”

Bądź realistą… Mówią. Bycie realistą, to najprostsza droga do przeciętności. Chcesz być przeciętny? Bądź realistą i nie czytaj tego tekstu.

Największym błędem, popełnianym przez wszystkich, nie jest stawianie sobie wysoko poprzeczki. Największym błędem, jest ustawienie jej, za nisko i osiągniecie celu.

Wyobraź sobie dwie sytuacje:

  • Chcesz zarabiać 10 milionów miesięcznie i na to ciężko pracujesz – Nie wychodzi, zarabiasz 10 tysięcy miesięcznie.
  • Chcesz zarabiać 3 tysięcy miesięcznie, ciężko na to pracujesz – Wychodzi, zarabiasz 3 tysięcy miesięcznie

Wiesz co różni, te dwie sytuacje? 

Tylko wynik końcowy. Chyba lepiej marzyć o 10 milionach i jak nie wyjdzie zarabiać 10 tysięcy. Niż liczyć na mało i dostać mało. Nikt nie widzi, o czym marzysz i jakie snujesz plany. Skoro nikt tego nie widzi, to po co mieć małe plany. Skoro i tak zależy to tylko od ciebie. Wszystko rozgrywa się w twojej głowie i nic cie nie kosztuje. Pobaw się, planuj, wyobrażaj sobie życie jakie chcesz. Wyobrażaj sobie, że jesteś milionerem, zobacz konto bankowe na którym masz miliony z datą za 5 lat od teraz. Wyobraź sobie swoje idealne ciało, świetne auta i radość jaką czerpiesz z życia.

Pomyśl jak dziecko

Dzieci opowiadają o tym jak będą – strażakami, policjantami, pilotami. Mają przy tym wiele radości. Co wtedy mówią „dorośli”? Wydoroślej, w życiu nie jest tak jak chcemy, życie weryfikuje plany. Najgorsze jest to, że wierzymy „dorosłym” i stajemy się realistami.

Bądź jak Gatsby

Czytałeś książkę Wielki Gatsby? Może oglądałeś film? Jay Gatsby, młody chłopak wychowany w biednej rodzinie. To mu nie starczało, gdyż żył w przekonaniu o swoim boskim pochodzeniu. Uciekł z domu wierząc, że w jego żyłach płynie boska krew. Osiągnął sukces – przynajmniej w książce.

Pare prawdziwych osób

  • Steve Jobs
  • Albert Einstein
  • Thomas Edison
  • Bracia Wright
  • Michael Jordan
  • Arnold Schwarzenegger

Wiesz co ich łączył? Oprócz sławy i sukcesu jaki odnieśli? Żaden z nich nie był realistą.

Jeśli chcesz być biegnącym za marzeniami, nie możesz być realistą i tego ci życzę.

Dojechany

Coś o mnie.. Hm.. Bloger,  Youtube’r, coraz mniej przejmujący się opinią innych, goniący za marzeniami szczęśliwy chłopak. O czym jest mój blog i kanał na youtubie? W zależności od mojego nastroju, który jest dużą zmienną w tym równaniu. Raz lubię ciężko pracować, a raz wyluzować się i obijać przez cały dzień, patrząc w sufit i myślec o innym świecie. Jednego dnia lubię horrory, po których strach iść kinowym korytarzem, innego zaś wolę komedie, na których będę się beztrosko śmiał, jak kilkuletni chłopczyk. Innymi dniami  spędzam dnie na oglądaniu batmana albo supermana. Zobaczycie tu recenzje takich aut, które dużo palą, a ich silniki zapewniają niesamowite emocje, innego dnia będę prezentował małe autka, które mało palą i bardziej są dedykowane kobietom. Robię to na co mam ochotę i kiedy mam na to ochotę, na pewno moje teksty nie będą obiektywne. To mogę wam obiecać w ciemno. Bo ten blog będzie taki jaki Ja jestem, a nie jestem i nigdy nie byłem obiektywny. Zawsze taki sam, wyznający te same wartości i trzymający się tych samych zasad. Uważam takie zachowanie za strasznie nudne, a na pewno nie rozwijające, przynajmniej dla mnie jest. Mój blog przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy nie potrafią podjąć prostej decyzji - zawsze doszukując się drugiego dna.

Zobacz również

Dołącz do dyskusji