Co ty wiesz o zabijaniu?

Christopher Nolan. Wiesz kto to? Reżyser takich filmów jak: „Batman: Początek”, „Mroczny Rycerz”, „Mroczny Rycerz: Powstaje”, „Incepcja”. Stworzył scenariusz i wyreżyserował film „Dunkierka”, który to dziś będę recenzował.

Film opowiada o losach 400 000 żołnierzy zepchnięty na plaże podczas II wojny światowej. Ich życie jest zagrożone, wszystkie statki ratunkowe zostają zatrzymane i szykowane są na dalszą wojnę. Kilka statków, które przypłynęły z pomocą zostaje zatopionych przez myśliwce wroga. Żołnierze pozostali sami bez nadziei. Zwykli ludzie, swoimi łodziami ruszają do pomocy żołnierzom. Tylko oni mogą ocalić wojsko i zmienić bieg wojny.

Tyle jeśli chodzi o fabułę

Film podzielony jest na trzy wątki. Żeglarza i syna wyruszającego do pomocy. Dwóch żołnierzy, który połączył los, oraz dwóch pilotów myśliwców, którzy lecą do Dunkierki osłaniać żołnierzy z powietrza.

 Jeśli chodzi o czas

Też wart wspomnieć, film jest podzielony na różne strefy czasowe. W jednej chwili mamy sceną nocą, zaraz potem pilot leci w ciągu dnia. Nie ma informacji czy dana scena jest przed poprzednią i dlaczego. Dzięki temu zabiegowi nawet gdy nie ma akcji, widz siedzi skoncentrowany na filmie i stara się poskładać wszystkie puzzle.

One Direction

Film pełen akcji, nie typowej brutalnej lecz spokojnej. Widz siedzący w kinie, trzymany jest w ciągłym napięciu. Trzy perspektywy tej wojny, oraz zmiany czasu wprowadzają pewną tajemniczość. Film daje dużo do myślenia. Pokazuje nam wartości takie jak: honor, ojczyzna i miłość ponad przedziałami. Jak najbardziej polecam obejrzeć.

Jeśli to co napisałem, to dla ciebie za mało. W filmie występuje Harry Styles – członek One Direction. Mam jednak nadzieje, że to nazwisko, nic ci nie mówi.  W innym razie popełniłem gdzieś błąd w moim życiu.

A ty biegnący za marzeniami, boisz się nietoperzy?

Dojechany

Coś o mnie.. Hm.. Bloger,  Youtube’r, coraz mniej przejmujący się opinią innych, goniący za marzeniami szczęśliwy chłopak. O czym jest mój blog i kanał na youtubie? W zależności od mojego nastroju, który jest dużą zmienną w tym równaniu. Raz lubię ciężko pracować, a raz wyluzować się i obijać przez cały dzień, patrząc w sufit i myślec o innym świecie. Jednego dnia lubię horrory, po których strach iść kinowym korytarzem, innego zaś wolę komedie, na których będę się beztrosko śmiał, jak kilkuletni chłopczyk. Innymi dniami  spędzam dnie na oglądaniu batmana albo supermana. Zobaczycie tu recenzje takich aut, które dużo palą, a ich silniki zapewniają niesamowite emocje, innego dnia będę prezentował małe autka, które mało palą i bardziej są dedykowane kobietom. Robię to na co mam ochotę i kiedy mam na to ochotę, na pewno moje teksty nie będą obiektywne. To mogę wam obiecać w ciemno. Bo ten blog będzie taki jaki Ja jestem, a nie jestem i nigdy nie byłem obiektywny. Zawsze taki sam, wyznający te same wartości i trzymający się tych samych zasad. Uważam takie zachowanie za strasznie nudne, a na pewno nie rozwijające, przynajmniej dla mnie jest. Mój blog przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy nie potrafią podjąć prostej decyzji - zawsze doszukując się drugiego dna.

Zobacz również

Dołącz do dyskusji